Profit Service

Як правильно прибирати квартиру?

Кожна господарка постійно стикається з необхідністю проведення прибирання в квартирі, у своєму домі або на дачі. Для цього вибирається час, якщо квадратних метрів багато, а кімнати великі, то прибирання проводиться в декілька підходів.
Спочатку слід позбавитися від старих і непотрібних речей, поламаних меблів. Підготувати необхідні миючі засоби, придбати мочалки, гумові рукавички, антисептичні розчини і ефірні олії, їх додавання у воду дозволить освіжити приміщення і позбавить від небажаних комах. Вимагається уважно вивчити інструкцію по застосуванню хімічних речовин: аерозолів, миючих розчинів, щоб не зашкодити своєму здоров'ю.
У випадку, якщо для прибирання бракує часу із-за великої завантаженості на роботі, або фронт робіт великий, можна скористатися послугами приватних компаній, співробітники яких швидко і професійно наведуть лад в житлі. Якщо звернутися в клінінгову компанію, то можна розраховувати на прибирання будь-якого приміщення в стислі терміни. Досвідчені фахівці не застосовують в прибиранні небезпечних для здоров'я засобів. Існує безліч різновидів прибирання: генеральне, хімчистка, підтримуюче, після ремонту.

З чого почати прибирання в квартирі?

Слід знати, як правильно прибирати удома самостійно і з чого розпочати, щоб не довелося виконувати цю дію повторно. Наприклад, не варто протирати пил до наведення ладу на шафі, до очищення від пилу килимів і портьєр. Перш ніж робити якісь дії, необхідно позбавитися від непотрібних речей, які захаращують приміщення і є джерелом пилу. Підготувати необхідний інвентар.
Швидке підтримувальне прибирання проводиться щодня або через декілька днів, до неї відносять протирання пилу, використання пилососа, прання, очищення забруднених поверхонь, миття посуду, прибирання в кухні.
Генеральне прибирання проводиться перед святами або якими-небудь урочистими подіями, а також після ремонту в одній з кімнат або у всьому домі.
Стандартний набір необхідних речей для наведення ладу включає пристосування:
 • для миття вікон і скляних поверхонь;
 • для усунення нагари і жирних плям;
 • для обробки килимових покриттів;
 • для натирання поверхні меблів.
Слід пам'ятати, що прискорити процес наведення чистоти допоможе правильний підхід.

План прибирання

Щоб привести в порядок запущену квартиру або приватний будинок, вимагається скласти план дій. Він включатиме покрокову інструкцію, з якої кімнати розпочати, які поверхні обробити заздалегідь, щоб надалі не витрачати на цей час.

Крок 1 - початок робіт

Прибирання треба починати правильно. В першу чергу обробляються хімічними засобами усі поверхні, що важко очищаються: плита, кахель, стінки душової кабіни, ванна, унітаз, раковини. Поки бруд або жир відмокатимуть, можна зайнятися подальшою підготовкою. Цей спосіб допомагає заощадити час і понизити зусилля, що витрачаються, не треба буде годинами відтирати бруд, після 30 хвилин або 1 години досить буде пройтися губкою, щоб все змити.

Крок 2 - винести і викинути усе зайве

Усунення зайвих речей з приміщення прискорює процес наведення ладу. Якщо увечері повинні прийти гості і вимагається максимально швидко прибратися в квартирі, то слід розпочати з розкиданих речей, їх можна зібрати в мішки і прибрати в комору, акуратно розставити статуетки. Цей спосіб не підійде для наведення генерального прибирання. В цьому випадку необхідно позбавитися від зламаних, старих і непотрібних речей. Засмічена квартира або будинок вимагає багато зусиль при наведенні порядку. Після очищення простору, необхідно згорнути усі килими і віддати їх в хімчистку або витрусити у дворі самостійно. У своєму домі їх можна попрати і вивісити на сонці для просушування.

Крок 3 - усуваємо пил

В запущеній ситуації просто пропилососити пил і сміття буде недостатньо. На що варто звернути увагу:
 • на наявність пилу на шафі, люстрі, портьєрах;
 • на присутність сміття в дивані, кріслах.
Спершу, увесь пил і сміття збирають пилососом, після чого, по можливості протирають поверхні мокрою ганчіркою або застосовують пароочищувач.
Як вже стало зрозуміле, очищуючого і миючого засобу, а також аерозолів буде недостатньо, щоб прибрати в кімнаті, їх застосовують в комплексі з підручним інвентарем: пилососом, пароочищувачем. Додатково знадобляться ганчірки, губки, шкрябанки, щітки.

Крок 4 - стекло, дзеркала, меблі, посуд

Перед фінальним етапом - миттям підлог, слід згадати, що вимагається:
 • відмити ті поверхні, які були заздалегідь замоченими, після чого забирається зайвий посуд і техніка;
 • освіжити усі скляні поверхні, дотримуючись основних правил роботи з ними - застосовуючи мінімальний тиск, скло досить крихке;
 • натерти меблі до блиску, використовуючи поліроль, з її допомогою усі лаковані поверхні блищатимуть.
Якщо господарка хоче організувати наведення ладу в прискореному темпі, то почати прибирання варто з кухні, убиральні, вітальні і передпокою. У спальні прибрати розкидані речі, їх можна тимчасово помістити в шафу і застелити ліжко. Якщо усі дії виконувати покроково і дотримуватися плану, то можна буде за декілька годин навести порядок у всьому домі.

Крок 5 - фінальні роботи

Відбувається зовнішній огляд, для цього варто пройтися по усіх приміщеннях і визначити, чи усе сміття викинуте, чи немає зайвих предметів меблів, чи усі доріжки зняті і витрушені. Коли від бруду і пилу не залишилося і сліду приходить черга до фінального етапу - миття підлог. Цей процес розпочинається з далеких кутів, усі негабаритні меблі можна відставити або помістити до однієї кімнати, щоб вона не заважала. Підлогові покриття варто вимивати паралельними рухами, спрямовуючись до виходу з кімнати. Хаотичні рухи при митті підлог недопустимі, в цьому випадку підлога при висиханні не буде гладкою.
У воду для миття підлог можна додавати ефірні олії, миючий засіб, нашатир, хлорку. Після використання засобів з яскраво вираженим ароматом, слід добре провітрити приміщення. Такі речовини позбавлять будинок від комах, мікробів і неприємного запаху.
В останню чергу вимивають підлогу в убиральні і передпокої, після того, як усі поверхні висохнуть на них можна стелити витрушені килими, вішати штори, розставляти посуд, стільці.

Як часто робити прибирання в квартирі?

За наявності ремонту, рівних підлог, викладених з кахлю, ламінату або покритих лінолеумом - наводити лад одно задоволення, підлогу і будь-які інші поверхні протирати можна щодня. Це не відніме багато часу, в цьому випадку генеральне прибирання буде мінімальним і швидким.
Щоденна підтримка порядку у всьому домі, з вологим прибиранням відповідає санітарним нормам, ця процедура перешкоджає скупченню пилу і мікробів або інших збудників захворювань.
Фахівці рекомендують проводити повноцінне прибирання не рідше за 1 раз в тиждень, вологе прибирання у дитини в кімнаті щодня, у дорослого - раз в 4-5 днів. Підлогу мити в усіх кімнатах раз в 7 днів, протирати 1-2 рази в тиждень.
Зазвичай генеральне прибирання вважають за краще робити перед святами, урочистими подіями, на початку весни, на початку зими і після ремонтних робіт в квартирі.
Якщо часу немає, то можна скористатися послугою клінінгу, який проводить спеціальна служба. Співробітники таких компаній знають, як професійно прибрати квартиру за невеликий часовий проміжок. Сплатити вартість таких послуг може не кожен. Тому щоб не знадобилися великі фінансові витрати, слід щодня або 2-3 рази в тиждень проводити підтримувальне наведення порядку.

Корисні поради

Варто знати, що можна, використовуючи спеціальні засоби, зменшити час для наведення ладу:
 • обробляти антисептичною поліролью меблі, до неї менше притягуватиметься пил;
 • прикріпити або помістити пігулки для унітазу, щоб підтримувати його чистоту і свіжість.
А також слід:
 • частіше прати штори, вони сильно притягують пил;
 • замінити килими на стінах картинами;
 • мити душову кабіну, ванну перед кожним купанням;
 • прибирати бруд з пічки у момент забруднення;
 • стелити килими в центр кімнати, щоб полегшити прибирання.
Не усі знають, як правильно прибратися в квартирі, скориставшись вищепереліченими порадами, можна швидко всьому навчитися.