Profit Service

Як позбутися запаху у квартирі, будинку: покрокова інструкція і ради

Кожен неприємний запах має своє джерело, його виявити не завжди просто, треба знати, де шукати. До головних причин виникнення неприємного «аромату» у будинку, на дачі, в квартирі відносяться:
 • прострочені продукти харчування, що спостерігається, якщо їжу не зберігати в холодильнику або не дивитися на термін придатності. Часто овочі і фрукти зберігають в кухонній шафі, неправильні умови збереження можуть привести до виникнення гнилизни. Нейтралізувати такі запахи після їх появи нескладно;
 • наявність домашніх вихованців: собак, кішок, хом'яків, щурів, папуг. Від таких тварин і продуктів їх життєдіяльності дуже складно усунути запах у будинку. Треба постійно мити лоток, купати вихованця, використовувати ароматизатори;
 • стара сантехніка, в ній можуть скупчуватися бактерії, що викликає виникнення поганого запаху, її вчасно необхідно міняти, чистити злив;
 • неохайні сусіди, від таких мешканців неприємний запах проникає через вентиляційний отвір. Це може бути старечий запах, трупний запах, від людини, що померла. Знищення таких ароматів проблематичне;
 • забитий сміттєпровід або каналізація може стати ще однією неприємною причиною поширення гнильних смердючих «ароматів», поява тарганів і гризунів;
 • після пожежі, особливо якщо горів пластик, буде дуже складно швидко позбутися неприємного запаху горілої проводки, побутових предметів.
Проникати неприємні запахи в квартиру можуть від близького розташування промислових об'єктів, м'ясокомбінату, хімічних підприємств. Вивітрити запах з квартири такого виду складно, оскільки просто відкрити вікно тільки посилить стан. В даному випадку необхідно буде встановлювати вентиляційну систему, використати ароматизатори, провітрювати тільки в сприятливий час дня.

Як і де може виникнути неприємний запах в квартирі?

Найчастіше неприємний запах в квартирі виникає із-за наявності домашніх тварин, за якими треба прибирати постійно, використовуючи спеціальні нейтралізатори для лотка і повітря.
Другим варіантом може бути неприємний запах з кухні, в процесі приготування їжі, особливо якщо це риба або запах гару від їжі, що пригоріла. Прибрати запах у будинку допоможе витяг, провітрювання.
Третій варіант - ванна кімната і туалет, тут все просто, частіше провітрювати і висушувати приміщення, використати хімічні засоби, прибрати грибок.
Четвертим варіантом появи тухлого запаху являються сусіди, сміттєпровід, каналізація, боротися з причиною поширення таких ароматів проблематичніше, оскільки їх поява залежить не від вас.
Залишене сміття на балконі або у відрі для сміття в кухні, також не варто виключати.

Що вбирає в себе запахи?

Важко усунути запах, який в'їдався в предмети м'яких меблів, килими, підлогове покриття. Просто освіжити приміщення буде недостатньо. Варто виділити ті предмети і матеріали, які краще всього вбирають сторонні запахи, до них відносять:
 • текстиль і предмети гардеробу;
 • шпалери;
 • підлогове покриття і килими;
 • комора, вбиральня кімната.
Про те, як позбутися запаху в приватному будинку або квартирі говоритиметься нижче в статті. Способів існує велика кількість, як і всіляких запахів. Можна скористатися народними радами або придбати хімічні засоби для нейтралізації сторонніх запахів.

Як видалити неприємні запахи в квартирі?

Найпростіший спосіб позбутися запаху псини, затхлості - це проводити постійне вологе прибирання з використанням ароматичних олій, оцту, хлорки. Цей варіант є найдієвішим, за його допомогою можна очистити усі поверхні, освіжити повітря у приміщенні. Не варто забувати і про провітрювання кімнат раз або двічі в день.
Щоб не допустити запаху вогкості, не варто вивішувати на просушування речі в кімнаті, краще їх виносити на балкон або на вулицю. Не стелити килими відразу ж після миття підлог, дати їм просохнути.
Якщо ви живете у мегаполісі, то варто стурбуватися системою вентиляції та кондиціонування, з їх допомогою можна швидко прибрати більшість сторонніх запахів. Позбутися запаху старості допоможе щоденне прибирання і спеціальні засоби.
Добре допомагають підлогові або вбудовувані пристрої, що допомагають знищити або нейтралізувати запах, освіжити повітря в приміщенні.

Запах сечі

Вивести такий запах з білизни або одягу допоможе прання в машинці. Рекомендується такі речі прополоскати кілька разів. Якщо запах сечі в'їдався в підлогове покриття або меблі, для його усунення використовують соду. Їй посипають проблемну зону, після чого ганчіркою змоченою в перекисі водню протирають поверхні, і потім повторно засипати содою, залишивши на 12 годин. Щоб остаточно вивітрити запах допустиме застосування оцту.
Ще одним ефективним засобом від запахів в квартирі виявляється: хлорка, розчини йоду і марганцівку. Їх принцип дії максимально простий, компоненти, що містяться в них, поглинають сторонні включення. Проте варто пам'ятати, що білизна може знебарвлювати поверхні і вона не завжди добре впливає на тварин.
Прибрати запах сечі в туалеті можна використовуючи професійні засоби для унітазу, які знімуть наліт і нейтралізують сторонні запахи.
Окрім цього, із-за появи мишей або щурів може також виникати неприємний різкий мишачий запах, що виникає із-за їх сечі і екскрементів. Вони проникають в житло з підвалів із сміттєпроводу, через тріщини в стінах.
Один з самих дорогих варіантів очищення являється - клінінг. На цьому методі спеціалізуються багато професійних компаній. Вони використовують безпечні хімічні засоби. Додатково можна замовити прибирання квартири.

Котячий і собачий запах

В спеціалізованому магазині можна придбати спреї, вони допомагають ефективно усунути запах в квартирі, залишений від тварин. Таким препаратом можна обробляти підлогове покриття, одяг, взуття, постільну білизну. Наноситься засіб на 20 хвилин, після чого його необхідно змити.
Ефективними є і народні засоби, такі як оцет і марганцівка, вони розводяться 1: 4, позбавить від неприємного кислого або іншого «аромату» допомагає сода. Не рекомендується проблемну зону обприскувати духами, ароматизаторами. Така боротьба буде неефективною.

Запах гару

З цим неприємним запахом в квартирі дуже складно боротися, особливо, якщо сталося серйозне займання в під'їзді або у сусідів по майданчику. Гар здатний міцно проникати в деталі інтер'єру: шпалери, штукатурку, дерев'яні покриття, особливо текстиль.
Різкий запах пожежі можна прибрати, провітривши приміщення. Після цього провести вологе прибирання за допомогою хлорки, соди і лимонної кислоти. Якщо пожежа сталася у вашому будинку або квартирі, прийнятніше використати спеціальні поглиначі запаху, ретельно вивчивши інструкцію по їх застосуванню. Вони складаються з основи гелю, яка відмінно вбирає в себе усі аромати.
Після прибирання варто поміняти білизну, одяг, штори, особливо, якщо горіли пластикові вікна, такі предмети будуть не лише джерелом неприємного, але і токсичного запаху. В деяких випадках знадобиться капітальний ремонт і заміна шпалер і підлогових покриттів.
Поглинути залишковий запах допомагають зерна кави, ванілін або сублімовані пахощі, які можна придбати в магазині східних товарів. Ці засоби розкладаються по усьому будинку.

Затхлий запах

Затхлий запах утворюється в приміщенні із-за погано висушеної білизни, килимів, із-за вогкості в підвальному приміщенні або на горищі, коли у мешканців верхніх і нижніх квартир спостерігається наявність грибка, оскільки тече із стелі або затоплюється підвальне приміщення.
Прибрати запах в квартирі в цих випадках буде проблематично, оскільки необхідно буде усунути причину його виникнення, звертатися до житлового фонду, щоб відремонтувати дах або відкачати воду з підвалу.
Позбутися від запаху вогкості в окремих кімнатах: ванній, вбиральні буде значно легший. Для цього необхідно буде просушити речі, встановити вентиляцію. Швидко прибрати запах вогкості допоможуть хімічні засоби, а також оцет.
Ділянки, уражені пліснявою, обробляються вибілювачем за допомогою розпилювача. Старі меблі здатні вбирати в себе різні «аромати», від неї краще позбутися.

Запах каналізації

Якщо є присутнім запах каналізації у будинку, то вимагається вжити наступні заходи:
 • прочистити усі сифони, при їх відсутності слід їх встановити під раковиною і ванною, при необхідності замінити гумові прокладення і кільця ущільнювачів;
 • прочистити фільтр на воду від нальоту і забруднення, поміняти насадки;
 • проганяти пральну машинку вхолосту, використовуючи лимонну кислоту;
 • прочистити вентиляційну систему.
Окрім цього слід перевірити герметичність в стикуванні пластикових труб: в з'єднаннях з сифоном в раковині і ванні, а також в унітазі. З метою профілактики виникнення забруднення труб і поширення неприємного запаху варто профілактично заливати на ніч хімічні засоби для очищення усієї системи.

Запах сигарет

Запах тютюну швидко вбирається в одяг, м'які меблі і шпалери, його вивести дуже складно. Розглянемо усі способи того, як позбутися запаху у квартирі:
 • під час вологого прибирання у воду прийнятніше додавати декілька крапель нашатиря;
 • щоб вивітрити запах сигарет з м'яких меблів, отримується спеціальна хімія, вона навпіл розбавляється з водою і наноситься на поверхні;
 • якщо у гості прийшли завзяті курці варто в приміщенні запалити арома свічу, вона відмінно в себе вбирає сторонній запах;
 • відмінно допомагають позбутися від прокуреного запаху підпалені кавові зерна, з ними можна пройтися по усіх кімнатах;
 • в шафах необхідно зберігати мішечки з корицею, кавою, ваніліном, вони запобігають поширенню і вбиранню тютюнового диму в одяг.
Можна отримати консультацію у продавця ароматизаторів, вибрати той запах, який більше вам подобається. Ефективні в цьому випадку аерозолі, ароматичні кульки. Найкардинальнішим засобом буде - забороняти палити в приміщенні, виходити на балкон або на вулицю.

Запах вогкості

Спершу варто визначити причину появи запаху вогкості у будинку або квартирі. Причин може бути множина. Такий сторонній запах в квартирі можна вивести за допомогою наступних способів:
 • застосування активованого вугілля - його пігулки розкладаються в санвузлі або ванні по 20-40 пігулок;
 • використання кавових зерен - вони акуратно укладаються в невелику склянку і розставляються по кутах кімнати, кожного тижня їх вимагається поміняти;
 • протирання підлоги оцтом - його розводять з водою, після обробки необхідно дати повністю висохнути підлозі, після чого можна заслати підлогу килимом;
 • застосування кам'яної солі - вона відмінно вбирає вологу, її насипають в склянку і розставляють в кути.
Основні правила по відвертанню виникнення запаху вогкості і гнилизни:
 • вивішувати білизну для просушування на вулиці або на балконі;
 • добре прати усі ганчірки після обробки приміщення і висушувати їх;
 • при появі неприємного запаху в сливі вимагається: засипати в нього соду, заливати спеціальні чистячи засоби.
Після прийняття ванни варто протирати усі поверхні і не залишати відкритої води, в туалеті пофарбувати усі старі труби і ізолювати їх.

Запах фарби

Після ремонту може залишатися неприємний запах фарби, щоб від нього позбутися слід ретельно провітрити приміщення і піти на прогулянку або у гості. Варто використати спеціальну фарбу, яку допустимо застосовувати в житлах.

Народні або професійні способи боротьби з неприємними запахами

До народних способів варто віднести соду, оцет, нашатир, мішечки з сухими травами, ароматичні олії. Вони довго діють, вбирають або нейтралізують неприємні запахи, освіжають і знезаражують приміщення.
Для ретельнішої дезінфекції користуються послугою клінінгових компаній, команда фахівців здатна впоратися з будь-яким завданням. Вартість такої обробки залежатиме від виду прибирання і площі приміщення.