- при чищенні м'яких меблів в квартирі або будинку варто враховувати тип оббивки: шкіра, текстиль;
- не рекомендують проводити вологе прибирання шкіряної або тканинної основи;
- прийнятніше застосувати різні засоби сухого чищення, використовуючи порошкоподібні речовини і пилосос;
- при використанні невідомого хімічного препарату, варто перевірити його дію на непомітній ділянці меблів;
- виводити пляму варто після проведення сухого чищення, те, що здається жирною плямою, може бути звичайним пилом.
За відсутності часу і бажання можна найняти фахівців в клінінговій компанії. Спеціальні робітники не просто швидко і якісно очистять приміщення, за додаткову плату, вони можуть провести дезинфекцію або прибрати увесь будинок.
Найбільш поширені види забруднень
Ми часто стикаємося з наявністю плям на оббивці дивана, стільця, крісла. Вони можуть бути різного походження: від кави, чаю, від домашніх улюбленців. Видалення таких забруднень з першого разу не завжди ефективне. Для усунення плями може знадобитися комплексний підхід.Найпоширеніші види плям:
- від кави і чаю;
- від соків;
- від чорнила;
- від жуйки;
- від крові;
- від сечі.
Очистити м'які меблі від плям воску дуже легко, для цього застосовують паперову серветку і розігріту праску.
Як швидко і ефективно почистити м'які меблі в домашніх умовах?
При прибиранні слід дотримуватися основних правил, завдяки яким усі заходи по усуненню плям завершуватимуся успішно, а саме:- при придбанні спеціальних засобів, слід дивитися на їх відповідність типу оббивки, щоб не знебарвити або випалити малюнок;
- перш ніж придбати м'які меблі, варто поцікавитися, яким чином диван або крісло можна чистити;
- варто пам'ятати, що знімні чохли треба прати на делікатному режимі в пральній машині;
- не рекомендується одночасно поєднувати застосування народних і хімічних засобів.
- для шкіри і кожзама чудово підійде збитий яєчний білок або молоко, вино усувається вологою серветкою, а чорнила - етиловим спиртом;
- велюр вимагає дбайливого відношення, використати розчини з сіллю або оцтом варто обережно, чищення відбувається по напряму ворсу;
- для замші і нубука допустимо використати спирт, сольовий розчин, жирні розлучення і шерсть збираються спеціальною пористою щіткою, призначеною для такого типу тканини.
Види чищень
Найпоширеніші види чищень - це суха і волога, з їх допомогою можна позбавитися практично від будь-яких забруднень максимально швидко.Сухе чищення
За допомогою цього способу можна швидко почистити м'які меблі, зібрати сміття в стиках, котячу або собачу шерсть, зняти увесь пил з поверхні, для цього чудово підійде побутовий пристрій - пилосос. Після нього можна використати пароочищувач, він дезинфікує, позбавить оббивку від бліх, які часто спостерігаються у домашніх тварин.Якщо необхідно почистити тканину з ворсом у вигляді оксамиту або велюру, то варто використати спеціальну щітку з м'якою щетиною і засіб для сухого чищення.
Основні правила при використанні пилососа:
- використання мінімальної потужності для видалення дрібного сміття або пилу;
- не допускати втягування оббивки в пилосос;
- знімні елементи необхідно очищати окремо.
Вологе чищення
Використовується значно частіше, ніж сухий спосіб. Для цього можуть застосовуватися як народні рецепти, так і сучасні чистячи засоби. Для того, щоб боротьба з плямами була ефективнішою, варто дотримуватися певної послідовності у своїх діях:- спочатку проводиться сухе чищення, щоб після застосування різних засобів не з'явилося характерних розлучень від пилу, що скупчився, сміття і бруду;
- сильно забруднену поверхню протерти добре вологою губкою з вибраним чистячим засобом;
- якщо пляма стара, її варто протерти миючим засобом і щіточкою, після чого залишити на 20 хвилин;
- переважно добре віджимати мочалку, щоб вона була злегка мокрою і не сильно багато від неї вбиралася волога в тканину, що понизить ризик появи грибка в квартирі;
- після обробки усіх м'яких меблів, варто дати приміщенню добре провітритися, а оббивці висохнути, допустимо виставляти диван або крісло на вулицю.
Народні методи очищення м'яких меблів
Почистити м'які меблі в домашніх умовах можна підручними засобами:- сода і оцет - до цих двох складових можуть додавати миючий засіб або порошок, в 1 л води варто додати по 1 ст. ложці оцту, соди і порошку, пройтися по забрудненій поверхні щіткою, після чого залишити на декілька хвилин, змивати засіб тканинною серветкою;
- мильна вода - для створення розчину використовується 1 л добре теплої води і 2-3 ст. ложки натертого господарського мила, нанести на пляму або забруднену область, після чого змити;
- рідкий засіб для миття посуду - відмінний домашніх спосіб як позбавитися від жирних плям на оббивці;
- перекис водню - добре справляється із забрудненням, пов'язаним з пилом, допустимо додавати у воду з перекисом рідке мило для утворення піни;
- лимонний сік - має ту ж властивість, що і оцет, проте після подібному чищенню оббивка пахне приємним цитрусовим ароматом;
- нашатирний спирт за порадою фахівців необхідно застосовувати для усунення плям і засалення, в 1 л води додають 50 мл оцту і спирту.
- прилиплу жуйку можна видалити, якщо прикласти до неї шматок льоду, вона затвердіє і відстане від тканини;
- пляму червоного вина варто посипати сіллю, вона вбере усю рідину, після цього пляму протерти спиртом;
- сеча усувається сухими серветками, а замах - розчином, що містить йод.
Хімічні засоби
На ринку є великий вибір хімічних засобів, що дозволяють ефективно усунути плями і сторонній запах з м'якої оббивки. Перш ніж їх використовуватися вимагається ознайомитися з інструкцією, щоб не зіпсувати тканинну основу дивана або крісла. Популярні препарати:- Bagi Штихонит - спрей ізраїльського виробництва, дозволяє швидко і максимально ефективно усувати сліди з оббивки від домашніх тварин, жиру, вина, крові, соку, ручки або фломастера. Після його використання на тканині залишається тонка плівка, що перешкоджає повторному забрудненню. Засіб дозволяє відновити колір оббивки. Окрім цього, спрей допомагає позбавитися від неприємного запаху і патогенних мікроорганізмів.
- Luxus Professional Коврочист - німецький спрей підходить для відходу за м'якими меблями, він усуває пил, бруд, жирні плями. Засіб має пылеотталкивающим вплив, покращує зовнішній вигляд у затертих ділянок оббивки.
- Glutoclean - підійде для килимів, м'яких меблів з синтетики, шовку або шерсті. Речовина не шкодить основі і волокнам, усуває сторонні запахи і патогенну мікрофлору.
- Pro - Brite Lenot - професійний засіб по відходу за текстилем, складається з лужної основи. Речовина сприяє нейтралізації запаху тютюну, гару, диму, усуває плями. Препарат випускається у вигляді концентрованого спрея, його можна застосовувати для парогенератора. Pro - Brite Lenot підходить для м'яких меблів, автомобільних сидінь і доріжок.
- Unicum - хороший очисник для текстильної оббивки меблів і килимів, його використовують для швидкого усунення повсякденних забруднень. Речовину не треба змивати, залишки піни видаляють пилососом. Засіб застосовний для вологого прибирання.
- Vanish - випускається у вигляді гелю, шампуню, порошку і спрея, дозволяє відмінно справлятися з різним типом забруднення, має антибактеріальний ефект, дозволяє позбавлятися від старих або свіжих плям.
- "Попелюшка" - підходить для килимів, м'яких меблів, автомобільних сидінь. Очисник дозволяє усунути різні забруднення і освіжити фарбу, не порушує волокна тканини, не дозволяє осідати пилу.
- Carpet DryClean - універсальний чистячий засіб, підходить синтетичному і натуральному текстильному покриттю. Засіб відрізняється щедрим піноутворенням. Сприяє усуненню тваринних жирів, бруду, пилу. Це професійний препарат, його використовують на митті і в готельному бізнесі.
Допомога професіоналів
Зараз досить поширений став клінінг, клієнти вважають за краще скористатися послугами спеціальних служб для швидкого і повноцінного прибирання квартири або будинку, з додатковим очищенням усіх поверхонь, у тому числі і м'яким меблям.Приватні організації вважають за краще використати безводний метод усунення забруднення за типом хімчистки. Компанія закуповує гіпоалергенні сертифіковані засоби, що дозволяють проводити суху делікатну хімчистку.
Основні переваги хімчистки:
- нешкідлива обробка якісними засобами;
- швидка обробка, користуватися предметами меблів можна буде вже за годину після чищення.