Profit Service

Як прибрати грибок зі стін?

Пліснява - це грибок, що розвивається із спор. Вони здатні розмножуватися в повітрі. Сприятливим середовищем для розмноження таких спор являється: висока вологість в приміщенні, тепло і відсутність нормальної вентиляції. Тому найчастіше грибок виявляється у ванній кімнаті, на горищі і в підвалі, а також у будинках, які погано опалюються.
Позбавитися від плісняви непросте завдання, для цього можна скористатися народними способами або придбати професійні засоби. Якщо дотримуватися інструкції по їх застосуванню і все виконати в точності, то прибрати грибок цілком можливо.
Навесні і восени слід уважно оглянути кімнати в квартирі або будинку на предмет наявності такого «шкідника», велике скупчення плісняви негативно позначається на здоров'ї усіх мешканців.

Основна шкода грибка для приміщення і здоров'я людини

Негативна дія від спор у всіх членів сім'ї виявляється не відразу. Моментальна симптоматика спостерігається, тільки якщо прийняти в їжу їду з пліснявою. При вдиханні спор грибка ознаки хвороби проявляються поступово:
 • часті захворювання органів дихання;
 • шкірні патології: дерматит або екзема;
 • запаморочення і головні болі;
 • розлади травлення;
 • стоматит;
 • проблеми з опорно-руховим апаратом;
 • кон'юнктивіт.
Тривале вдихання спор може викликати внутрішню кровотечу, ураження нирок і печінки.
При виникненні грибка в житлі необхідно вчасно від нього позбавитися і не допустити його подальшого поширення. Крім цього, необхідно сушити речі поза житловими кімнатами або придбати пральну машинку з такою функцією.

Шкода і види плісняви

До плісняви відносяться цілі колонії одноклітинних організмів. Вони можуть бути присутніми в повітрі, їх можна легко занести у будинок на одязі, продуктах харчування. Якщо існують сприятливі умови для її розвитку, вона починає поширюватися по усьому приміщенню. Візуально домашній грибок нагадує лущення на стіні, він може бути різного кольору і розміру. Маленькі плями можуть зливатися у великі, поширюючись по усій стіні, стелі.
Основні різновиди плісняви:
 • біла - найчастіше заводиться в кімнатних рослинах і розміщується усередині горщика або на харчових продуктах зокрема - хлібі;
 • зелена - спостерігається на забарвлених стінах, на бетонних або кам'яних поверхнях, її зовнішній вигляд - плями чорного, зеленого, синюватого кольору;
 • чорна - є найнебезпечнішим видом для здоров'я людини, вона може виявлятися в приміщенні з підвищеним вмістом вологи.
Існує безліч способів, що дозволяють знищити шкідливий грибок. Щоб не допустити її поширення треба частіше обстежувати житло на предмет її присутності.

Причини і ознаки появлення плісняви

Головною умовою успішної боротьби з пліснявою є встановлення причини її появи, інакше протистояння буде малоефективним. Потрібна відсутність сприятливих умов для її поширення.
 1. Перевірка вентиляційних отворів у будинку, якщо вони відсутні або спостерігається недолік в доступі свіжого повітря, то велика вірогідність утворення чорної плісняви. При порушенні циркуляції повітря вимагається встановити штучну вентиляцію за допомогою вентилятора, якщо є необхідність, то варто прочистити вентиляційний хід.
 2. Обстеження усіх приміщень: ванну кімнату, підвал, парну. Патогенні мікроорганізми можуть виявлятися на стіні, стелі, в кутку. У таких приміщеннях не варто залишати ємностей з відкритою водою, після прийняття усіх процедур вимагається досуха витерти усі поверхні.
 3. Тонкі стіни або неправильно встановлене скління призводить до невідповідністі температур.
 4. Недотримання основних нормативів при спорудженні будівлі: плити, цегляна кладка встановлені з порушенням. Стіни будівлі погано утеплені. Усі ці причини дозволяють з великою вірогідністю виявити проблеми з грибком у мешканців будинку.
 5. Погана гідроізоляція у ванній кімнаті може стати причиною розмноження хвороботворних мікроорганізмів.
Найбільш прийнятний температурний режим для розвитку грибка 4-20 °С. Прибрати плісняву із стін в домашніх умовах дуже складно, народні засоби найчастіше використовуються з профілактичною метою. З їх допомогою можна запобігти появі грибка, призупинити його поширення, але повністю позбавитися допоможе тільки комплексний підхід, коли дія проходить в двох напрямах, позбавляються від причини і прибирають її наслідки.

Способи позбавлення від плісняви в квартирі, будинку

Розглянемо основні етапи боротьби з грибком.
 1. Очищення зараженої поверхні. Щоб прибрати плісняву із стін, для цього необхідно зняти старі шпалери, фарбу, плитку, зчистити шар штукатурки. Людина не здатна розглянути найдрібніші подробиці того, як поширює і обплітає грибок усі шари грунтового покриття.
 2. Ретельне очищення підстав, які можуть бути уражені. Якщо не повністю усунути уражену область, то грибок поширюватиметься далі. Уражені шари штукатурки або фарби візуально виглядають як роздуті ділянки, вони при невеликому тиску відділяються від стіни.
 3. Грунтовка стін - дозволяє зробити глибшу обробку стін і стелі, готує їх для подальшої шпаклівки. Це практично фінальний етап очищення від штукатурки, що залишилась, і цементу.
 4. Просушування поверхонь, найоптимальнішим варіантом є використання паяльної лампи або спеціальних установок, вони допомагають добре просушити поверхні і вивести грибок, що залишився.
 5. Засоби від грибків - їх існує велика кількість. Такі речовини найчастіше необхідно розбавляти з водою в тих пропорціях, які вказані в інструкції. Робота проводиться за допомогою валика, щітки або кисті.
 6. Завершальний етап: використання теплоізоляційних засобів, поклейка шпалер, нанесення фарби або декоративної штукатурки.
У незалежності від використаних методів, варто дотримуватися головного правила, після кожного з проведених етапів ретельно просушувати поверхні.
Основні вороги плісняви - тепло і світло, тому щоб попередити її проникнення після обробки, слід відкривати щільні портьєри на вікнах і давати проникати сонячним променям в приміщення, не заставляти квартиру громіздкими меблями, забезпечити достатнє опалювання приміщення.

Обробка від плісняви народними способами

Розглянемо добірку препаратів і засобів для знищення грибка зі стін.

Мідний купорос

Сульфат міді відноситься до одного з найдієвіших засобів, що дозволяє убити грибок на стінах в квартирі або будинку. Препарат можна придбати у вигляді порошку або гранул. У одному літрі води розчиняють 20-30 г речовини, після чого додають оцет 1 ст. ложку і перемішують.

Вибілювач

За допомогою хлорвмісного розчину відбувається швидка обробка уражених ділянок, для цього використовують пензлик або валик. Засіб не рекомендується розводити водою, його застосовують в концентрованому виді. Обов'язково використати рукавички, після висихання стін, приміщення варто провітрити.
Засіб підійде для очищення пористих поверхонь, стекол, бетону і плитки. Слід пам'ятати, що білизна вибілює або знебарвлює фарбу і може пошкодити малюнок. Після застосування поверхні залишають для просушування.

Фурацилін

В 200 г теплої води розчиняють 20 пігулок препарату, після цього його розприскують на стіну або стелю. Процедура проводиться в два заходи. За допомогою такого антисептика зупиняється зростання колонії бактерій.

Столовий оцет

Вивести плісняву із стін можна за допомогою простого оцту, він є у кожної господині. Він не токсичний, в процесі випару не випускає шкідливих речовин. Наноситься пензлем, або за допомогою обприскувача. Кратність обробки складає 1-2 рази з перервою о 1-2 годині. Оцет може використовуватися і з профілактичною метою.

Перекис водню

Препарат відноситься до антисептичних речовин, які ефективно знищують патогенну мікрофлору. Варто дотримуватися обережності при обробці поверхонь, покритих лаком або фарбою.

Ефірні олії

Відомо, що олія розмарину, лаванди і чайного дерева відома своїми протимікробними властивостями. Вони приємно пахнуть і дозволяють очищати різні поверхні. Спосіб приготування розчину: розчинити 10-20 крапель в 200 г води і розприснути в місцях скупчення грибка. З профілактичною метою такий розчин розпиляти раз на тиждень.

Інші способи боротьби c пліснявою

Окрім цього знищувати плісняву в приватному будинку або квартирі можна за допомогою спеціально розроблених хімічних засобів:
 • Alpa Фонгіфлюід фунгіцид - спеціальний розчин, призначений для виведення грибка, плісняви, лишайника і моху. Рідину можна наносити пульверизатором, щіткою або валиком. Він підходить для обробки різних поверхонь. У препарату відсутній запах, він не токсичний;
 • Dali - антисептик в рідкому вигляді, з його допомогою можна ефективно обробити усі поверхні від хвороботворних бактерій;
 • Олімп Стоп-пліснява - склад призначений для активного протистояння грибку у ванні, льосі, парній;
 • Biotol - spray - універсальний засіб, що дозволяє знищити плісняву у будь-яких приміщеннях.
Окрім цього існують спеціальні клінингові компанії, вони займаються професійним прибиранням квартир та різних об'єктів. Вони застосовують безпечні засоби для обробки кімнат, які не токсичні, не викликають негативних реакцій у людини, тварин або рослин.
Будь-яка обробка повинна проходити з використанням засобів захисту: спецкостюма, окулярів, рукавичок, пульверизатора.